logo

Interaktywny kurs prawa jazdy


JAK ZDOBYĆ UPRAGNIONE PRAWKO?


Od momentu wyboru kategorii do otrzymania Prawa Jazdy musisz wykonać szereg niezbędnych kroków. Nie pomiń żadnego!

1. Wybierz kategorię Prawa Jazdy, jaką chcesz zdobyć i odpowiedni kurs w Szkole Nauki Jazdy MAREK.

2. Wykonaj badania lekarskie i zdobądź zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań, byś został kierowcą. Zapytaj swojego lekarza rodzinnego, czy może przeprowadzić takie badania lub wskazać innego specjalistę, które je wykona.
(Listę lekarzy w okolicy Świnoujścia, uprawnionych do badań kierowców, podajemy na dole poniższej strony)

3. Zrób odpowiednią fotografię – do Prawa Jazdy potrzebujesz 3,5x4,5 cm; zdjęcie ma przedstawiać lewy półprofil, z odsłoniętym lewym uchem i bez nakrycia głowy. Profesjonalny fotograf będzie wiedział, co i jak.

4. W Wydziale Komunikacji – urzędu miasta lub gminy, właściwych dla Twojego miejsca zamieszkania, załatwisz formalności związane z numerem PKK. Tam wypełniasz prosty wniosek, do którego dołączasz zaświadczenie od lekarza oraz zdjęcia. Na tej podstawie otrzymasz numer PKK – Profilu Kandydata na Kierowcę.

5. Z numerem PKK rozpoczynasz kurs nauki jazdy w naszym Ośrodku Szkolenia. Możesz odbyć szkolenie teoretyczne, w naszej Szkole, lub jeśli wolisz, e-learningowo we własnym domu. Przystępujesz do praktycznej Nauki Jazdy samochodem z doświadczonym instruktorem naszego Ośrodka. Po kursie w naszej Szkole Nauki Jazdy MAREK na pewno będziesz gotowy, by zdać Egzamin Państwowy bez stresu.

6. Gdy posiadasz odbyty kurs prawka w naszej Szkole, czeka Cię Państwowy Egzamin Teoretyczny – Odbywasz go w wybranym przez siebie Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na terenie całej Polski. Zapisujesz się na dogodny termin egzaminu, posługując się swoim numerem PKK.

7. Po zdanym egzaminie, gdy już będziesz gotowy, zapisz się na Państwowy Egzamin Praktyczny w WORD, ponownie używając swojego numeru PKK. Część WORDów umożliwia proces zapisania się online, więc zanim pojedziesz tam osobiście, sprawdź czy możesz załatwić sprawę szybciej i sprawniej. Tak jak w wypadku Egzaminu Teoretycznego, możesz zdawać Egzamin Praktyczny w dowolnym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na terenie Polski.

8. Gdy zdasz egzamin, możesz cierpliwie czekać na prawo jazdy. Twoje dokumenty trafią do PWPW, gdzie powstanie Twój dokument.

9. ODBIERZ SWOJE WYMARZONE PRAWKO I JEDŹ, SAM TAM GDZIE CHCESZ!


Umożliwiamy Tobie, drogi Kursancie, za pomocą poniższych linków, łatwy dostęp do Bazy Pytań Teoretycznych i Kursu e-learningowego za pośrednictwem Internetu bez wychodznia z domu.

 


TESTY On-line Baza Pytań na Prawo Jazdy Kategorii: A, B, C, D, TKurs e-learning na Prawo Jazdy Kategorii: A, A1, A2, B, B1, C, C+E, D, D+E


Portal OSKKodeks Drogowy
Wykaz lekarzy uprawnionych do badań kierowców:

Ścisły Remigiusz
tel. 913271437, kom. 601773903 Ś-cie, ul. Sikorskiego 2, WSPL Grodek ul. Kapitańska.

Posobkiewicz Marek
tel. 913211818, kom. 601567844 Ś-cie, ul. Komandorska 1i

Bazela Kazimierz
tel. 913214601, kom. 601880484 Ś-cie, ul. Wielkopolska 49A

Kiryluk Artur
tel. 913281651, kom. 501665668 Międzyzdroje, ul. Słowiańska 1/1


Urząd Miasta – Wydział Komunikacji w Świnoujściu

72-600 Świnoujście

ul. Wojska Polskiego 1/2 parter

telefon: 91 327 86 88 lub 91 321 20 55

powrót

Terminy kursu 

  • Kursy rozpoczynają się w sali wykładowej mieszczącej się w siedzibie naszej Szkoły.
  • Szkolimy na najnowszych modelach Toyota Yaris
  • Plac manewrowy naszej szkoły spełnia wszystkie warunki identyczne jak na egzaminie państwowym.